Škola aktivnih građana

Dana 17.10.2022. godine učenici Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo su učestvovali u aktivnostima projekta “Škola aktivnih građana” gdje su se priključili radu sa učenicima/cama Treće gimnazije, Muzičke i Tekstilne škole Sarajevo.

U sklopu radionice učenici Faris Hukić i Emir Imamović – III2 razreda su usvojili znanja i vještine pisanja projektnih prijedloga, a u narednom periodu imaju zadatak da unutar naše škole osmisle i implementiraju vlastiti projekat. Stručnu podršku će im pružiti profesor Igor Smiljanić.

Ovaj projekt implementira Udruženje izbornih zvaničnika BiH u saradnji sa Češkom organizacijom AGORA i podržan je od strane Ministarstva vanjskih poslova Republike Češke, kojima se ovim putem i zahvaljujemo na pozivu.